Sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılıyoruz

Written by Kalekim. Posted in Genel, Haberler, Usta Kulübü

Tagged: , , , , , , ,

Published on Eylül 26, 2011 with No Comments

Yapı Kimyasalları Sektörü’nde faaliyet gösterdiği alanlarda ustalara yaptığı yatırımlarla sektörün kalifiye elaman ihtiyacına çözüm üreten Kalekim, aynı zamanda ülkemiz için çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirmektedir. Türkiye’nin alanındaki ilk ve en büyük kulübü olan Usta Kulübü ile Kalekim ustalara, yaptığı eğitimler ve ferdi kaza sigortasının yanı sıra birçok katma değer fırsatı sunmaktadır. Marka ve fikir hakları patenti Kalekim A.Ş.’ye ait Usta Kulübü, bugün ulaşmış olduğu 47 bin üyesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı usta kulübü;

2001 yılında kurumsal bir kimliğe kavuşan Kalekim Usta Kulübü’nün geçmişi, 1966 yılında Kale Grubu bünyesinde seramik yapıştırıcıları üretimine başlanması ve aynı dönemlerde yapılan usta memnuniyet anketlerine kadar uzanmaktadır. 1973 yılında Kalekim A.Ş.’nin kuruluşu ile seramik ustaları Kalekim çatısı altında toplanarak, Usta Kulübü’nün temelleri atılmıştır. Kulüp, 2004 yılında resmileşen Kalekim Usta Kulübü adı ile ustalara hizmet vermeye devam etmektedir. Her yıl ülkenin dört bir yanında düzenlenen Kalekim Usta Kulübü seminerlerine on binlerce usta katılmaktadır. Sadece 2004 yılından bugüne kadar seminerlere katılmış usta sayısının 100 bin olduğu dikkate alınırsa, Kalekim’in sektörde ne kadar büyük bir sorumluluğu yerine getirdiği daha net anlaşılmaktadır.

Sektörün kalifiye eleman ihtiyacını karşılıyor;

Kalekim bugüne kadar, Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı ile birlikte yaklaşık 8.000 ustaya Meslek Edindirme ve Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı, Boya-Sıva, Dıştan Isı İzolasyonu (Mantolama) alanlarında Geliştirme ve Uyum kursları vermiştir. Kursları başarı ile bitiren ustalar Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaktadır.

Kalekim Usta Kulübü, sektörde edinmiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimlerini yine sektörün hizmetine sunmaktadır. Üye 47 bin ustasıyla dev bir aileye hizmet veren Usta Kulübü, Geliştirme ve Uyum Kursu’ndan mezun olan MEB onaylı sertifika sahibi ustalarını Tanıdık Usta Önerme Sistemi ile son kullanıcı ve profesyonellerle buluşturmaktadır.

Seramik kaplama, boya kaplama, dış cephe mantolama gibi mekanlara değer katan uygulamaları yaptırmak için usta arayan son kullanıcı ve profesyoneller, www.tanidikusta.com üzerinde veya 444 87 82 çağrı merkezi aracılığı ile Kalekim Usta Kulübü, Tanıdık Usta Önerme sistemine dahil olan ustalara ulaşabilmektedir.

Kalekim Usta Kulübü Üyeleri Kalekim’in Koruması Altında;

Kalekim Usta Kulubü 2004 yılından beri üyelerine ücretsiz sunduğu Ferdi Kaza Sigortasını her yıl yenileyerek Usta Kulübü güvencesini devam ettirmektedir. Ferdi Kaza Sigortası, çalışma esnasında kaza geçiren Usta Kulübü üyelerine, hastane masrafları için 1000 TL’ye kadar destek sağlarken, vefat veya sürekli sakatlık durumunda ailelerine 10.000 TL tazminat olanağı sunmaktadır.

Ustalara Kaliteli Ekipman Sunuyor;

Üyelerine her yıl yapılan etkinlikler çerçevesinde hediyeler dağıtan Kalekim Usta Kulübü, dağıtılan hediyelerde en başta ustaların işini kolaylaştırmayı ve daha nitelikli, doğru uygulamaların ortaya çıkmasını hedeflemektedir. Dağıtılan hediyeler arasında yer alan Rubi Seramik Kesme Makineleri, Rubi Harç Karıştırma Makineleri, seramik uygulamalarında kullanılan Taraklı Malalar, Tokmaklar, Usta Tulumları, Kalekim Usta Kulübü Mont ve Yelekleri, Usta Çanta ve Setleri hep ustalara “Daima En İyi”yi  sunma çabasının bir sonucudur.

Kalekim Usta Kulübü Çağrı Merkezi;

444 USTA (8782) nolu telefonuyla, ustalara her türlü ürün uygulama bilgileri, puan hediye takibi, etkinlikler, üyelik işlemleri konusunda hizmet vermektedir.

Kalekim Ustam Dergisi;

Usta Kulübü üyelerine ücretsiz olarak ulaştırılan sektörel bir dergidir. Ustaya özel hazırlanan Ustam Dergisi, yenilikler, haberler, ürün ve uygulamalar, kampanyalar, usta mektup ve röportajlarından oluşmaktadır.

Kalekim’in puan ve hediye sistemi;

Kale Puanlar ile, Kalekim ve Kale boya ürünlerini tercih eden ustalar yaptıkları işlerde kullandıkları ürünleri puana dönüştürerek, beyaz eşyadan bilgisayara kadar geniş bir yelpazede hediye olanaklarından yararlanabilmektedir.

Kalekim Usta Kulübü İnternet Dünyası;

Kalekim Usta Kulübü, üyelerinin tüm gelişme ve olanaklardan en hızlı şekilde yararlanması amacıyla oluşturduğu, www.ustakulubu.com, usta portali,   www.facebook.com/ustakulubu usta kulubü facebook sayfası, http://blog.kalekim.com.tr  Kalekim blog sayfaları ile sosyal paylaşım alanlarında da üyeleri ile buluşmaktadır.