Ahşap doğallığı ve güzelliği koruma altında

Written by Kalekim. Posted in Genel, Haberler, Ürünlerimiz, Usta Kulübü

Tagged: , , , , , , ,

Published on Temmuz 11, 2011 with No Comments

Kale boya ürün gamında yerini alan ahşap koruyucular, ahşabın doğal görünümünü muhafaza ederken, uzun yıllar ilk günkü güzelliğini ve performansını korumasını sağlıyor. Ahşabın bünyesine nüfuz etme ederek mantarlaşma ve haşerelere karşı ahşabı koruyor. İç ve dış cephelerdeki her türlü ahşap yüzey, kaplama, mobilya ve doğramalarda kullanılabilen Kale Ahşap Koruyucular, UV dayanımlı olmasıyla ahşabın ömrünü uzatır. Canlı renkleriyle eski ahşap yüzeyleri yepyeni bir görünüme kavuştururken, vernikli alternatifi ile parlak bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.

Ahşap yüzeyleri tehdit eden mantar, haşere, UV ışınları, su ve nem gibi etkenlere karşı ahşabı koruma altına alırken, ahşaba derinlemesine nüfuz ederek çizilme ve aşınma gibi tahribatları engeller. Uygulama eğer yeni bir ahşap yüzey üzerine yapılıyorsa; yüzeydeki toz, yağ, budak ve reçine gibi kısımlar temizlenerek uygulamaya başlanmalıdır. Eski bir ahşap yüzey üzerinde uygulama yapılacaksa çatlak ve seviye farkı gibi yüzey bozuklukları ahşap macunu ile düzeltilmelidir.

Fırça, rulo veya pistole ile kolayca uygulanabilen Kale Ahşap Koruyucular, yüksek örtücülük özelliği ile 1 litrede yüzeyin durumuna bağlı olarak 8–12 m2 arasında uygulama olanağı sağlar. Kale Ahşap Koruyucu Renk Kartelası’nda yer alan canlı ve doğal renkler, eşsiz estetik görünümler sağlarken, kurşunsuz olma özellikleri ile sağlıklı yaşam alanları oluşturulmasına katkıda bulunur.

Kale Vernikli Ahşap Koruyucu Parlak, modifiye alkid reçine esaslı, dekoratif vernikli ahşap koruyucusu olup UV ışınlarına karşı dayanıklı, renkleri solmayan bir koruyucudur. Yüksek penetrasyon gücüne sahip olup, haşere ve mantarlara karşı etkin koruma sağlar. Kurşun içermez. Çizilme ve aşınma direnci yüksektir. Kale Ahşap Koruyucu Kartelası’ndaki 12 renktedir. Renk Ustası ile renklendirilebilir.Kale Ahşap Koruyucu Mat, modifiye alkid reçine esaslı dekoratif ahşap koruyucusu olup UVışınlarına karşı dayanıklı, renkleri solmayan bir koruyucudur. Kurşun içermez, uzun ömürlüdür. Yüksek penetrasyon gücüne sahip olup haşere ve mantarlara karşı etkin bir koruma sağlar. Kale Ahşap Koruyucu Kartelası’ndaki 10 renktedir. Renk Ustası ile renklendirilebilir.