Kale Boya’dan, 2011 İç Cephe Boya Renk Trendleri

Written by Kalekim. Posted in Genel, Haberler, Ürünlerimiz, Usta Kulübü

Tagged: , , , , , , , ,

Published on Nisan 15, 2011 with No Comments

Kale Boya & Sıva Ürün ve Marka Yöneticisi Nur Esra Kardeş:

Duvarlar, evinizin sizi karşılayan yüzüdür. Yaşam alanınızın atmosferini değiştirmenin, daha huzurlu, daha ferah ortamlar elde etmenin en ucuz ve kolay yolu duvarlarınızın rengini değiştirmekten geçiyor. Diğer taraftan bu kolay yöntemin zor bir yanı da bulunuyor: Renk seçimi.

Duvar boyalarında 2011 renk ve tasarım trendleri, 2009 ve 2010’a göre çok büyük bir değişiklik göstermiyor. Bu yıl duvar boyalarında geçmiş senelerdeki alışkanlıkların devamının yanı sıra “çevreci anlayışın” hakimiyetinin altını da önemle çizmek gerekiyor. 2011’de boya seçiminde su bazlı ve çevreye zarar vermeyen ürünler tercih edilecek ve doğada bulunan renkler evlerin duvarlarında kendisine daha fazla yer bulacak. Kolay ve ekonomik yoldan evinin atmosferini tazelemek ve yenilemek isteyenler doğanın renkleri ile modern renkleri kombine edebilecek. Doğadan gelen renkler daha sade tonlarda kalırken, modern renkler ise canlı ve koyu olacak.

2011 YILININ BOYA TRENDİNİ “DENGE” BELİRLİYOR

Renklerin ruh halimize etkileme gücü yadsınamaz bir gerçek. Keza renk tercihlerinin kişilik analizlerinde de etkin bir çözümleme yöntemi olduğu biliniyor. Hayatımızda bu denli önem taşıyan ve benliğimizin yansıması olan renkler 2011 yılında dünyanın “denge” arayışını yansıtır şekilde karşımıza çıkıyor. Günümüzün sofistike yaşam koşullarından “doğaya yöneliş” bu arayışın en temel unsurlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Bu anlamda Kale Boya’nın iç cephe kartelasından: Zen ve Avokado renkleri öze dönüşü ve kırsallığı; Kayısı, Vişne, Safran, Ahududu doğanın sunduğu canlı renkleri, Ayışığı ve Keten kremsi beyazları, Hanımeli, Acıbadem, Fildişi yumuşak tonlar olan sarı ve krem renkleri, Melisa ve Kekik mekanlara yepyeni bir hava katan, özellikle beyaz döşemeler ile son derece uyumlu canlı yeşilleri evlerinize taşıyor.

Bu renklerin yanında tüm renkler ile uyum sağlayabilmesi ve birlikte kullanım olanağı sunması açısından Cappucino, Kum Fırtınası ve Ekru’ nun yanı sıra alt nota bir renk olarak kullanılabilen koyu kahverenginin kırmızıya çalan tonu Kestane rengi, 2011 yılının en moda renkleri arasında yer alıyor.

MİNİMALİZMİN ETKİLERİ ve KAOSTAN KAÇIŞ SÜRECEK

İç mekan tasarımında minimalizmin etkilerinin 2011 yılında da süreceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda beyaz ve siyah renklerinin öncülüğünde tek rengin hakim olduğu iç mekan tasarımlarının öne çıkacağını düşünüyoruz.

Kale Boya renk kartelasında minimalizmi tercih edenler için griye dönük hafif kirli beyaz renginin minimalist iç mekan tasarımları ile mükemmel bir kombinasyon sunduğuna inandığımız, modern, sofisitike ve aynı zamanda rahatlatıcı bir ambiyans oluşturan Dağ Grisi ve Kristal renkleri bulunuyor.

Küresel ekonomik kriz her ne kadar yavaş yavaş geride kalsa da boya ve renk trendleri üzerindeki etkilerini 2011 yılında da koruyacağa benziyor. Yumuşak geçişler, masallardan esinlenerek oluşturulmuş mavi, pembe ve saten rengin saydam tonları ile kaostan kaçış 2011 yılının hakim boya trendlerinin odak noktaları arasında yerini alıyor. Kale Boya, kaostan kaçmak ve evinde huzurlu bir ortam yaratmak isteyenlere mavi ve yeşilin en masum tonları olan Dolunay, Mine ve Nil Yeşili’ nin yanında pozitif, eğlenceli ve sağlıklı enerji veren pembe renginin tonları olan Kale Boya renk kartelasından Kiraz Çiçeği, Gül Tozu, Sultani, Eflatun’ u öneriyor. Dolunay, Mine ve Nil Yeşili’ nin özellikle zıt renge boyanan tavan ile kullanılmasını öneriyoruz.

Bunun yanında; 8 kartela renginin yanı sıra Kale Renk Ustası ile 144 farklı renk seçeneği sunan Kale Boya İs7anbul Efekt Serisi’nden İs7anbul Sedef, inci parlaklığı ile evinin atmosferini kaostan uzaklaştırmak isteyenlere önerebileceğimiz seçenekler arasında yer alıyor.

KALE BOYA’DAN İLHAM VEREN RENKLER

Bireyselliği ön plana çıkaran zengin, yoğun ve ilham veren güçlü renkler 2010’da olduğu gibi 2011 yılının boya trendleri arasında da yerini koruyor. Kale Boya’nın bu anlamda sunduğu Mercan, Kayısı, Ahududu, Kehribar gibi renkleri ilham verici renkler kategorisinde değerlendiriyoruz. Beyazın farklı tonlarını (Gül Tozu, Kristal, Dolunay, Ayışığı, Mine, Kiraz Çiçeği, Keten, Kardelen) farklı renk trendleri ile bir arada kullanmak da halen revaçta olan bir kombinasyon türü. Bu tonlar mekanları olduğundan daha geniş ve ferah göstermekte, aynı zamanda her türlü mobilya ile de kusursuz uyum sağlamakta.

KALE BOYA İLE HER RENK MÜMKÜN

Kale Boya, tüketicilerine sunduğu su bazlı iç cephe boyaları ile binaların nefes almasını mümkün kılarak evinizin daha sağlıklı bir ortama kavuşmasını sağlıyor.  Üstelik Kale Boya, renk kartelasında sunduğu renklerin yanı sıra Renk Bankası ve Renk Ustası sayesinde binlerce renk alternatifini de farklı zevk ve beğenilere göre geliştirme yeteneğine sahip.

Işık ile kendi kendini temizleyebilen, yüzeyde küf ve mantar oluşumuna dirençli, yüksek örtücülükte ve silinebilen silikonlu, dekoratif ve akıllı bir Kale Boya serisi olan Kalia, ve evinizin her köşesinde dört mevsim güvenle uygulayabileceğiniz, yüksek kapatma gücüne sahip, insana ve çevreye dost yapısı ile ideal son kat iç cephe boya serisi Joker Plus ile boya uygulamaları keyfe dönüşüyor. Üstelik her iki seride de yer alan ipek mat dokusunun ipeksi parlaklığı uygulandığı mekanlarda ışığı mükemmel dağıtarak istenen şıklığı sağlayan yüzeylere temiz ve dekoratif bir görünüş kazandırıyor, mat doku ise uygulama rahatlığının yanı sıra, yüzeydeki hataları mükemmel kamufle ediyor.